Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Medycyna estetyczna dla mężczyzn – co warto o niej wiedzieć? Na pierwszy rzut oka mężczyzna w gabinecie zajmującym się medycyną estetyczną to dość rzadki widok. Co prawda wiele zabiegów przeznaczonych jest wyłącznie dla kobiet, jednak mężczyźni również mogą zadbać o swój wygląd i nie powinien być to żaden powód do wstydu. Dlaczego mężczyźni decydują się na korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej? Czy zabiegi medycyny estetycznej są w stanie realnie wyleczyć niektóre dolegliwości? W jaki sposób powinniśmy przygotować się do wizyty w klinice? Co zrobić, by uroda stała się bardziej męska? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Dlaczego mężczyźni decydują się na korzystanie z dobrodziejstw medycyny estetycznej?

Przede wszystkim warto mieć świadomość tego, że medycyna estetyczna nie jest już kojarzona jedynie z powiększaniem ust, co często prowadzi do zmiany wyglądu na nienaturalny. Zabiegi każdorazowo przeprowadzane są przez specjalistów, a dokładnie lekarzy z dużym doświadczeniem i zmysłem estetyki. Jest to świetny sposób na podkreślenie naturalnego piękna, jak również na zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości. Coraz częściej na zabiegi decydują się panowie, co jest jak najbardziej rozsądne i zrozumiałe. Co tak właściwie skłania ich do takiej decyzji? Otóż mężczyznom często zależy przede wszystkim na wyglądzie- to właśnie dzięki temu mogą czuć się dobrze w swoim ciele, jednocześnie są pewni siebie. Wbrew pozorom kwestie wizerunkowe istotne są w wielu przypadkach, nawet w pracy. Mowa nie tylko o odpowiednich dodatkach i ubraniach. Istotne są bowiem również takie aspekty, jak chociażby satysfakcjonujący stan włosów, cery, dłoni, paznokci. To właśnie skóra zdradza, ile rzeczywiście mamy lat. Możliwości zabiegów wykorzystywane są nie tylko przez Panów w wieku od 40 do 50 lat, ale również przez młodszych osobników.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są w stanie realnie wyleczyć niektóre dolegliwości?

Należy zdawać sobie sprawę, że zabiegi związane z medycyną estetyczną dla mężczyzn to świetny sposób na to, by leczyć wiele wstydliwych i uciążliwych dolegliwości. Przykładem jest chociażby przypadłość do wypadania włosów i nadpotliwość. Są to dwa problemy, które występują najczęściej. W takich przypadkach medycyna estetyczna jest niemalże idealna. Nadpotliwość to problem, który dotyczy nawet 3% społeczeństwa. Dotyczy ona nie tylko określonej części ciała, ale również całości. Przyczyną takiego zjawiska jest nadmierna praca gruczołów potowych- jest ich ponad 3 miliony. Leczenie takiej dolegliwości polega na tym, że podawana jest botulina- popularna substancja wykorzystywana do wygładzania zmarszczek. Mężczyźni narażeni są również na wypadanie włosów, co jest związane ze zmniejszającą się ilością testosteronu. Pierwszym objawem jest to, że linia włosów na skroniach i czole cofa się. W leczeniu wykorzystuje się mezoterapię, która polega na wprowadzeniu substancji odżywczych bezpośrednio pod skórę. 

W jaki sposób powinniśmy przygotować się do wizyty w klinice?

Zanim zdecydujemy się na pierwszą wizytę w gabinecie medycyny estetycznej, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jakie mamy oczekiwania w stosunku do końcowego efektu. Dla jednych kluczowa jest poprawa wyglądu i odżywienie skóry, inni natomiast stawiają na wygładzenie zmarszczek bądź zlikwidowanie cieni pod oczami. Jeśli dosadnie wytłumaczymy, jakie mamy oczekiwania, to lekarz będzie w stanie dobrać odpowiedni zabieg, który zmaksymalizuje naszą satysfakcję. Co więcej, kluczowe jest wybranie odpowiedniej kliniki. Powinni być w niej zatrudnieni prawdziwi specjaliści. Tylko wtedy możemy mieć pewność w zakresie tego, że zabieg będzie przeprowadzony w sposób prawidłowy. Konsekwencją tego jest zminimalizowanie ryzyka powikłań. Efekt końcowy jest trwały, natomiast wygląd- naturalny. Najlepsze kliniki przywiązują ogromną uwagę do bezpieczeństwa pacjentów. Przeprowadzana powinna zostać indywidualna konsultacja. 

Co zrobić, by uroda stała się bardziej męska?

Jest jeszcze jedna kwestia, którą warto poruszyć w kontekście dbałości o wygląd. Wielu mężczyzn zastanawia się bowiem jak postępować, aby uroda była jeszcze bardziej męska. Aby odpowiedzieć na to pytanie, w pierwszej kolejności należy zastanowić się, jakie cechy odróżniają kobiet od mężczyzn, a także czym tak właściwie różni się męska twarz od damskiej. Przede wszystkim jest ona nieco bardziej kanciasta, mianowicie charakteryzuje się ostrymi krawędziami. Kobiety mają płynnie zaokrąglone policzki i brodę. Co prawda taki jest kanon piękna twarzy męskiej, jednak nie wszyscy się w nim mieścimy. Jeśli zależy nam na tym, aby poprawić swój wygląd, wówczas możliwe jest to zrealizowania za pomocą medycyny estetycznej. Przykładowym działaniem jest maskulinizacja twarzy. Podczas wolumetrii podawany jest preparat kwasu hialuronowego, aby twarz stała się nieco bardziej męska. Wyostrzana jest linia żuchwy i policzki.