Męski manicure hot or not

Męski manicure hot or not. Regularna, kompleksowa pielęgnacja dłoni i paznokci przez długi czas była przywilejem kobiet. Jednak nawyki się zmieniają. A dziś coraz więcej mężczyzn przychodzi do salonów stylizacji paznokci po profesjonalny męski manicure. Dziś zadbane paznokcie są częścią wizerunku nie tylko celebrytów i osób publicznych. Być może po prostu nie da się zaakceptować mężczyzny w eleganckim ubraniu, z gładko ogoloną twarzą i samochodem wypolerowanym na połysk z brudnymi, niechlujnymi paznokciami. W końcu zadbany wygląd aż do paznokci jest ważnym kryterium osiągnięcia sukcesu nie tylko w biznesie, ale także w życiu osobistym.

Technika męskiego manicure 

Dla wielu mężczyzn zabieg manicure jest czymś nienaturalnym. Chociaż dziś wysokiej jakości męski manicure to oznaka dobrego smaku. Dlatego w naszych czasach każda szanująca się osoba powinna mieć czyste paznokcie bez uszkodzonych lub obgryzionych końcówek. 

Technika manicure męskiego może być inna niż kobiet. Z reguły w programach pielęgnacyjnych dla stosuje się metodę sprzętową (np. frezy) do obróbki skórek i zadziorów. Nawet w zabiegu męskim praktykowana jest technika męskiego manicure na gorąco lub spa, jest to szczególnie istotne dla mężczyzn, których zawód wiąże się z agresywnymi wpływami środowiska (na przykład praca w warsztatach, na mrozie i tak dalej).

Podejście do manicure męskiego zasadniczo różni się od damskiego. Kształt męskich paznokci dobierany jest ściśle według kształtu opuszków palców – dokładnie się go powtarza. Z reguły u mężczyzn naczynia włosowate na grzbietach okołopaznokciowych znajdują się bliżej, a naskórek jest sztywniejszy, dlatego jego wycinanie wymaga większej wytrwałości i dokładności.

Przeanalizujmy więc krok po kroku męskiego manicure :

  • Dezynfekcja rąk za pomocą żelu.
  • Ciepła kąpiel dla paznokci jest niezbędna przy męski manicure.
  • Odpychanie skórek okołopaznokciowych drewnianym patyczkiem.
  • Nadanie płytce paznokcia pożądanego kształtu – pilnikiem prostym opiłowujemy paznokcie  od boków do środka, zaczynając od małego palca, a kończąc na kciuku (cięcie paznokci tylko zaokrąglone na brzegach).
  • Zmiękczanie skórek odbywa się za pomocą keratolityku, po czym następuje ich wycinanie cążkami.
  • Konieczne jest nałożenie aromatycznej oliwki na wał okołopaznokciowy. A następnie korzystając z frezu wykonywane jest polerowania skóry wałów okołopaznokciowych.
  • Ważnym etapem męskiego manicure jest wygładzenia dłoni i złuszczenia martwego naskórka.
  • Nakładanie kremu odżywczego na paznokcie i skórę dłoni w połączeniu z masażem.

To dość przyjemna procedura, która pozwoli Ci się zrelaksować, dlatego nie powinieneś jej odmawiać. Dodatkowo do manicure męskiego wykorzystywane są produkty ze specjalnych linii męskich – bez zapachów i połysku, idealnie nadające się specjalnie do budowy męskich paznokci.

Aby ręce mężczyzny wyglądały schludnie, wystarczy co najmniej jedna wizyta u manicurzystki w miesiącu. Jeśli nie chcesz robić manicure w salonie, możesz zrobić to samodzielnie na przykład w domu. Jeśli chodzi o czas trwania, męski manicure trwa nie dłużej niż 25-30 minut, trzeba przyznać, że to niewiele i nie trzeba odmawiać sobie przyjemności schludnego wyglądu. Manicurzystka wykonując zabieg uwzględnia wszystkie cechy męskiego paznokcia. Ogólnie rzecz biorąc, oczywiste jest, że aby wykonać męski manicure, nie potrzeba nic wyjątkowego, wystarczy odrobina cierpliwości i czasu.

Etapy męskiego manicure w domu

Pielęgnację paznokci należy rozpocząć od umycia rąk w ciepłej wodzie z użyciem mydła w płynie lub mydła z gliceryną. Samo obcięcie paznokci przy męskim manicure nie wystarczy, trzeba je opiłować, aby się nie złuszczały ani nie przywierały. Lepiej to zrobić za pomocą pilnika do paznokci ze srebrną lub teflonową powłoką, zaczynając od boków i płynnie przesuwając się do środka. Metalowy pilnik do paznokci nie jest tutaj odpowiedni, ponieważ doprowadzi do mikropęknięć i kruchości.

W następnym kroku będziesz musiał zrobić ciepłą kąpiel, dzięki której skóra wokół paznokci stanie się bardziej miękka. Po kąpieli odsuń skórki patyczkiem i oczyść powierzchnię paznokcia. Jeśli wałek okołopaznokciowy jest zbyt szorstki lub gęsty, do jego usunięcia konieczne będzie użycie cążek. Ważnym krokiem jest polerowanie paznokci, które wykonuje się specjalnym pilnikiem do polerowania. Aby osiągnąć pożądany efekt, lepiej nałożyć na paznokcie i skórę dłoni specjalny krem odżywczy. Pomoże to uzyskać piękny połysk.

Jeżeli stwierdzisz, że samodzielne wykonywanie męskiego manicure jest nie dla Ciebie, odwiedź manicurzystkę. Profesjonalistka szybko zauważy ewentualne nieprawidłowości i odbarwienia paznokci. Stylistka paznokci posiada specjalne narzędzia i umiejętności do wykonania męskiego manicure i szybko upora się z męskimi paznokciami. Tak więc manicure męski jest dziś powszechną i dość popularną procedurą. Pomoże Ci stworzyć wizerunek człowieka sukcesu.